Metalbee

Jūsu viedtālruņa oglekļa pēdas nospiedums

alumīnija cena kg

Mūsdienu tehnoloģijas ir visur – viedtālruņi, planšetdatori un citas ierīces ir kļuvušas par neatņemamu ikdienas dzīves sastāvdaļu. Tomēr tikai daži aizdomājas par to ietekmi uz vidi. Vai zinājāt, ka viedtālruņa oglekļa pēdas nospiedums var pārsniegt avioreisu uz Parīzi? Šajā rakstā aplūkosim, kā tas notiek un kā atbildīga elektronikas pārstrāde var palīdzēt samazināt šo ietekmi.

No kā sastāv jūsu viedtālrunis?

Viedtālruņus ražo, izmantojot dažādus metālus, tostarp retzemju elementus, zeltu, sudrabu, varu un alumīniju. Šo resursu ieguve rada milzīgu slogu videi. Piemēram, alumīnija cena kg ir atkarīga ne tikai no tirgus pieprasījuma, bet arī no energoietilpīgā ražošanas procesa. Alumīnija ieguve un pārstrāde patērē lielu enerģijas daudzumu, izraisot ievērojamas oglekļa emisijas.

Saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Vides programmu, viena viedtālruņa ražošana rada aptuveni 85 kg CO2 ekvivalenta emisiju, savukārt vidēja garuma avioreiss var radīt līdz pat 80 kg CO2 uz pasažieri. Tas nozīmē, ka viena ierīce var būt tikpat kaitīga videi kā lidojums uz citu valsti.

Elektronikas pārstrāde kā risinājums

Elektronikas pārstrāde ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā samazināt viedtālruņu radīto piesārņojumu. Pārstrādājot vecās ierīces, var atgūt un atkārtoti izmantot vērtīgus materiālus, tādējādi samazinot nepieciešamību pēc jauniem dabas resursiem. Metāllūžņu uzpirkšana un atbildīga metālu pārstrāde palīdz mazināt kalnrūpniecības negatīvo ietekmi un CO2 emisijas.

Piemēram, metāllūžņu cenas mainās atkarībā no izejmateriālu pieprasījuma. Augstas metāla cenas padara pārstrādi izdevīgāku gan ekonomiski, gan vides ziņā. Jo vairāk metālu tiek atgūts no nolietotām ierīcēm, jo mazāka ir nepieciešamība pēc jaunu metālu ieguves.

Plašāku informāciju par elektronikas pārstrādes ietekmi uz vidi var atrast Pasaules Dabas fonda un Starptautiskās Pārstrādes biroja mājaslapās.

Kāpēc izvēlēties atbildīgu metāllūžņu nodošanu?

Pieaugot elektronikas patēriņam, palielinās arī e-atkritumu apjoms. Tomēr daudzi neapzinās, ka vecie telefoni, datori un citas ierīces satur vērtīgus metālus, kurus var atkārtoti izmantot. Metāllūžņu pieņemšana nodrošina šo metālu atgriešanu apritē, tādējādi samazinot atkritumu daudzumu un resursu izšķērdēšanu.

Uzņēmumi, piemēram, Metalbee, piedāvā profesionālus pārstrādes pakalpojumus, kas nodrošina drošu un videi draudzīgu metālu apstrādi. Pareizi pārstrādājot vecās ierīces, tiek ne tikai saglabāti dabas resursi, bet arī veicināta aprites ekonomika, kas nākotnē kļūs arvien svarīgāka.

Ja vēlaties sekot līdzi metālu tirgus tendencēm un cenu izmaiņām, ieteicams apmeklēt Londonas Metālu biržas vai Eiropas Pārstrādes padomes mājaslapas. Atbildīgi pārstrādājot veco elektroniku, jūs ne tikai varat nopelnīt, bet arī palīdzēt samazināt globālās oglekļa emisijas.